„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Druhy stěhování – co zvolíte vy?

Charakter stěhování je opravdu různorodý, od drobného stěhování až po obrovské stěhování, kde využití stěhovací firmy je bezpodmínečné a stěhování na klíč za vás vše potřebné vyřeší.

Drobné stěhování

Drobným stěhováním se rozumí stěhování dočasné. Student, který se stěhuje na koleje. Manžel na měsíční služební cestu. Zpravidla se vystačí s velkou taškou, popřípadě osobním autem.

Velké stěhování

Toto stěhování se většinou děje jednou za život. Stěhování do jiné země nebo do rodinného domu. Jedná se o největší typ stěhování a tím pádem i nejnáročnější.

Plánované stěhování

Nejrozumnější typ stěhování, kdy nás netlačí čas a můžeme vše důkladně naplánovat. Stresu je méně ať už u stěhovaného, tak i u stěhovací firmy. Důkladná příprava a zvolení stěhovací firmy je nejdůležitější.

Okamžité stěhování

Nejhorší a nejstresovější typ stěhování, kdy musíte ve velmi krátkém čase se přestěhovat. V případě drobného stěhování se dá zvládnout poměrně obstojně. U velkého stěhování zcela nemožné a zde platí dvojnásob pořekadlo: „Raději vyhořet, než se stěhovat!“

Stěhování na klíč

Nejpohodlnější způsob stěhování, kdy vám stěhovací firma přesune veškerý nábytek a věci do nových prostor, kde jednotlivé věci vybalí a umístí na předem domluvené místo. Tento způsob začíná být velmi oblíbeny, i přesto, že finančně bývá nejdražší.

Stěhování svépomocí

Bývá nejlevnější, ale nejsložitější na organizaci. Musíte vše zajistit sami, přes lidské zdroje, stěhovací vůz až po obalový materiál. Veškerá logistika je na vás. Potýkáte se s nedostatkem času, lidí a sil.