„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Jak najít ideální podnájem

Ať už jste student v cizím městě nebo chcete jen vylítnou z hnízda svých rodičů budete stát před důležitou otázkou bydlení. Ve většině případů finance na koupi vlastního bydlení nemáte, proto vaší jedinou volbou bude podnájem.

Dříve než začnete hledat je třeba si ujasnit:

  • výši nájemného, které jste schopni měsíčně platit
  • velikost bytu
  • vybavenost bytu
  • samostatné bydlení nebo bydlení ve více lidech
  • jak dlouho plánujete v bytě bydlet

Nyní vyšlete svou vizi do světa mezi svou rodinu, přátelé známe a využijte veškeré novodobé i klasické prostředky: emaily, sociální sítě, restaurační zařízení, návštěvy a akce. Zmiňte se o své myšlence se přestěhovat v každé konverzaci s kýmkoliv to bude možné, nikdy nevíte, na koho narazíte a kdo vám s vašim nápadem pomůže. Je veliká šance, že se dostanete k dobrému pronájmu bez realitního serveru, protože známý od známého, chce pronajímat taky pouze známému od známého. :)

Další možností, jak najít dobrý podnájem je podívat se nebo oslovit realitní kancelář, která má v repertoáru byty, mnohdy i nevystavené na internetu, které se čerstvě objevili, popřípadě jsou exklusivní a nejsou vůbec na internetu vystaveny.

No a nakonec, staré dobré, udělej si sám. V tomto případě podívej se sám. Začněte s pátráním na internetu sami. Omrkněte servery, které nabízejí byty do podnájmů ať už webovky od konkrétních realitních kanceláří nebo inzertní servery, které nabízejí podnájem.

Vždy se řiďte vlastním úsudkem a pocitem, vždy si nechte čas a pořádně si rozmyslete pro a proti. Seznamte se podrobně s nájemní smlouvou, než ji podepíšete a čemu nerozumíte, tak se poraďte a doptejte. Ať vaše bydlení není noční můrou, ale prostředím, kde budete vždy rádi vracet.