„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Na co si dát pozor při stěhování

Samotné stěhování neobnáší pouze přestěhovat nábytek, přináší s sebou více úřadování než byste si mysleli. Byrokracie je všudy přítomna, tak i stěhování se bez ní neobejde. Přesto si najděte chvilku na jednání s dodavateli energií, telefonním operátorem i s poštou.

Telefon

Pokud vlastníte pevnou telefonní linku, je potřeba se rozhodnout, jak s ní naložíte. Jednou z možností je plné zrušení a zařízení nového čísla v budoucím bytě. Další variantou je převést telefonní číslo do nového bydlení a třetí je ponechat stávající číslo novému majiteli bytu a telefon na něj převést. V dnešní době, kdy má každý mobilní telefon, tato možnost pevné linky se týká pouze malého procenta lidí. Zaměřit by se měli spíš firmy, když mění sídlo firmy a chtějí, aby jim telefonní číslo pevné linky zůstalo.

Pošta

Před stěhováním si zajděte na poštu a požádejte o změnu místa dodání poštovních zásilek, která dojde na původní adresu. Změna adresy je důležitá i pro důchodce, kteří si nechávají doručovat důchod.

Plyn

Plynárnám je potřeba nahlásit změnu vašeho bydliště nejlépe do osmi dnů před plánovaným stěhováním. Pokud se do bytu nebo domu, ze kterého se stěhujete, nenastěhuje někdo jiný, dohodněte si ukončení odběru a domluvte si návštěvu pracovníka plynárenské společnosti z důvodu provedení konečného odpočtu. Odběrové místo lze převést i na nového vlastníka. Všechny tyto úkony jsou pro zájemce bezplatné a lez je vyřídit telefonicky.

Elektřina

U energetických společností je nutné požádat při stěhování o ukončení dodávky elektřiny, a to nejlépe do 15 dnů před termínem stěhování. S energetiky můžete komunikovat telefonicky, přes internet nebo osobně. Domluvte si termín konečného odečtu spotřeby elektřiny. Pokud se do bytu stěhuje další nájemník, je vhodné s původním majitelem ukončit odběratelskou smlouvu a nový vlastník si ji hned následně sjedná. Samozřejmostí je skutečnost, že při ukončení odběru bude ze strany energetické společnosti požadováno vyrovnání možných pohledávek za minulé období.

Všechny požadované změny jsou zdarma a vždy je lepší telefonicky se domluvit na postupu s danou společností.