„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Nákladní vozy vhodné pro stěhování

Do jedné z těžkých životních etap patří bezpochyby stěhování. Do takové situace se dostanete minimálně jedenkrát v životě. Můžete ho sice zvládnout sami, ale hned na začátku zjistíte, že sehnat potřebné vybavení a hlavně dopravní stěhovací prostředek může být umění.

Na řadu přichází kvalitní stěhovací firma vybavená vhodným vozovým parkem pro malé i větší stěhování. Pojďme si ukázat, co by měl stěhovací vůz splňovat a jaké typy vozidel existují.

Kritéria stěhovacího vozu

Správné stěhovací vozidlo by mel mít oddělený nákladní prostor přikrytý plachtou nebo ještě lépe uzavřenou skříní. Na otevřené korbě hrozí obrovské riziko poškození nábytku vlivem prachu, létajících kamínků nebo počasí. Skříňová vozidla mají tu výhodu, že jsou prachu těsná a můžou mít polstrování, aby se ochránil křehký materiál.

Vozidla by měla být ve výborném technickém stavu, procházet pravidelnou kontrolou a udržována v čistotě. Samozřejmostí je i výbava vozů stěhovacími popruhy, ale i manipulačními vozíky, upínacími systémy, nářadím potřebným pro demontáž a montáž nábytku, a ochranným vybavením jako jsou kartony, ochranné fólie či deky.

Dodávky do 3,5 tuny

Menší dodávky o objemu kolem 10m3 se využívají především pro stěhování jednotlivých kusů nábytku. S tímto autem se však dá odstěhovat i celý menší byt 1+1.

Skříňová vozidla nad 3,5 tuny

Tento typ užitkových vozů se pro stěhování využívá nejčastěji. Objem okolo 30m3 často dovolí odstěhovat celý střední byt o velikosti 2+1 či 3+1.

Nákladní vozy nad 7,5 tuny

Při potřebě stěhování velkého množství věcí je třeba využít vůz o velikosti cca 45m3. Dá se v něm odvozit vybavení bytu 4+1 či kancelář středního podniku.