„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Stěhování a na co se připravit

Pokud vás čeká brzké stěhování a už začínáte v břiše pociťovat nepříjemné pocity, nezoufejte a přečtěte si naše poznatky, na co se připravit ať vás nic nezaskočí.

Na začátku vždy stojíte před rozhodnutím, zda budete stěhovat sami se svými přáteli a rodinou nebo si najmete profesionální stěhováky.

Stěhování na vlastní pěst

Tady je potřeba zajistit dostatek pracovní síly, kamarádů, příbuzných nebo brigádníků. Tady platí pravidlo čím víc tím lépe. Nezapomeňte, že jsou to lidi většinou netrénovaní a výšlap schodů nahoru a dolů je velmi brzy schvátí. Další je potřeba sehnat krabice a obalový materiál a v neposlední řadě stěhovací dodávku. Podle zkušeností takovéto stěhování obvykle dopadá tak, že v daný den se stěhování nestihne a další den již přijde sotva třetina z přítomných a dalším fenoménem u takovéhoto stěhování je i to, že stěhované předměty se do nového bydlení nesystematicky, chaoticky naskládají, tam, kde je místo a další dny je už na vás, abyste všechno našli a roztřídili a sháněli další parťáky na sestavení a usazení nábytku. Pokud se vám toto řešení již teď nelíbí, doporučujeme si domluvit stěhovací firmu, se kterou bude stěhování opravdu hračka.

Stěhování s firmou

Když budete vybírat firmu, ideálně je přes doporučení svých známých v okolí. Pokud nikoho takového neznáte, pak nezbývá si sednout k internetu a hledat. Důležitými faktory kromě ceny jsou i recenze zákazníků. Je dobré si vybrat 2-3 firmy, které postupně obvoláte. Vždy dejte na první dojem, připravte si informace odkud a kam se chcete stěhovat, z jakého patra do kterého patra, velikost stěhovaného bytu. Měla by následovat osobní schůzka, kde se dohodne kalkulace a případný termín a postup stěhování.

Co je ještě důležité

Před stěhováním, byste měli myslet i na odhlášení služeb. Jedná se především o plyn, elektřinu, kabelovou televizi, internet, telefon a poštu. Pokud jde o elektřinu a plyn, je zapotřebí ukončit odběr těchto energií a provést odpočet. Je samozřejmě zapotřebí také ukončit, či pozměnit smlouvu o kabelové televizi. Totéž platí o internetu.