„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Záda máte jenom jedny, aneb pozvěte si raději pány stěhováky

Každý při stěhování vždy zvažuje, zda se zvládne přestěhovat sám se svými známými. K těmto myšlenkám nás vždy vedou finance, a to, jak je nejvíce ušetřit. Ale pozor, stěhování na vlastní triko není zadarmo. Bude vás to stát spoustu času, energie i zdraví, a to nejen v podobě bolavých zad jak vašich, tak pomocníků. A ten kotel guláše to rozhodně nespraví!

Proč se vyhnout stěhování na vlastní pěst

Stres – zorganizovat stěhování není nic jednoduchého, je to stejné jako každý projekt, který se musí zorganizovat od A do Z a každý sebelepší plán vždy může nečekaná situace jednoduše překazit. Musíte sehnat krabice, vše důkladně rozdělit a zabalit, sehnat auto, do kterého věci nanosit. Bezpečně převézt věci na novou adresu, vynést do patra, vybalit. Nábytek demontovat a smontovat. To je kroků, že?

Auto – osobní auto ke stěhování obvykle nestačí, tažný vozík může být v mnoha ohledech nebezpečný z pohledu uchycení větších věcí. Množství převezených věcí se snižuje a zvyšují se náklady na několikerý převoz. Půjčením dodávky se stěhování urychlí, ale náklady na pronájem zase rostou.

Zodpovědnost – vždy na vaší straně, asi kamarádovi nebudete vyčítat, když po celodenním stěhování rozbije sadu nádobí po babičce, nebo chtít po něm dokonce náhradu. Se stěhovací firmou tyto starosti necháváte na ni a správná firma musí být v těchto případech pojištěná.

Zdraví – techniky správného zvedání těžkých břemen mají profesionální stěhováci v malíčku nehledě na jejich fyzickou stavbu těla. Rychlý pohyb s těžkým břemenem hned vede k namožení zad, proto vždy opatrně. Stěhování je obecně fyzicky náročná záležitost a trpí jim celé tělo, zvláště pro netrénovaného člověka.

Kamarádi – nikdo nemá rád stěhování, obzvlášť když musí stěhovat někoho jiného. Pozvěte raději kamarády na příjemnější aktivitu, kde budete spolu trávit více zábavy.

Pomůcky ke stěhování – některé stěhovací firmy vám zapůjčí ke stěhování vhodné krabice, nemusíte je obstarávat sami spolu s bublinkovou fólií, stretch fólii, háky, upínací popruhy, manipulační vozíky a jiné pomůcky. Je toho dost, nemyslíte?