„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

short_text Na co nezapomenout při stěhování

Stěhování nepatří mezi nejpříjemnější věci života, ale při vhodné přípravě se z něho nemusí stát noční můra. Ještě před stěhováním je vhodné si vybrat správné datum, aby vám přesun do nového bydliště co nejméně zkomplikoval práci i soukromý život. Například změnu bydliště je dobré nahlásit nejen na úřadech a v zaměstnání, ale i na poště. Pozdější komplikace může způsobit důležitá, ale nedoručená zásilka.

Stěhovací firma vás přestěhuje téměř okamžitě, ale raději ji dejte trochu času, protože i ona se musí připravit. Vhodné je zvolit termín stěhování s předstihem 14 dní. Vyplatí se udělat hrubý soupis věcí, které hodláte stěhovat, podle toho může firma zvolit způsob transportu. Pro některé objemnější a těžké věci, jako je klavír, je nutné zajistit vhodný vůz i počet „stěhováků“. Firma bude ráda, když si bude moci prohlédnout přístup k novému bytu či domu a zjistit možnost pakování. Například bude potřebovat dostatek místa pro stěhovací rampu. Podle rozsahu stěhování vám odborná firma předem určí cenu. Je to rozhodně lepší, než se ji dozvědět až po nastěhování a dohadovat se, zda je částka přiměřená. Hrubý odhad ceny za stěhování vám poskytne každá solidní firma.

Důležitou součástí stěhování je balení

Zkušené firmy vám poskytnou balicí prostředky nebo věci sami zabalí. Musíte si uvědomit, že s balením mají větší zkušenosti než vy. Dokáží rychleji a snadněji rozmontovat nábytek a na novém místě ho znovu složit. Takové služby vám firma poskytne, pokud si objednáte stěhování na klíč. V takovém případě ani nemusíte vyndávat počítač ze zásuvky, to vše udělají pracovníci stěhovací firmy za vás.  Například stěhování Ostrava, které zajišťuje stěhovací služby v regionu Ostrava, se postará i o věci, které už nepotřebujete a odveze je do sběrného dvora.  Pokud si budete věci balit sami, počítejte s tím, že bednu nebo pytel bude do schodů nosit jen jedna osoba. Jsou lidé, které dají do velké bedny všechny knihy, ale pak s ní nikdo nehne.

Po stěhování si zkontrolujte všechny věci i nábytek, zda není poškozen. Pozdější reklamace nejsou tak účinné. A hlavně – důležitým úřadům nahlaste co nejdříve změnu adresy, to je vaše povinnost. A také si zařiďte změny v dodávce energií.