„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Děti a stěhování

Děti stěhování prožívají stejně ne-li daleko hůře, než dospěli, proto je velmi důležité na stěhování dobře a s předstihem připravit.

Velmi důležité je zachovat jeho nábytek, popřípadě i rozložení v novém pokoji tak, jak bylo v jeho starém pokoji. Pokud si neřekne vyloženě jinak. Cílem je, aby se necítil v novém bytě s novým nábytkem a rozložením cize.

Obecně mladší děti zvládají stěhování více v pohodě než ti starší. Starší děti vnímají stěhování jako trest, protože přicházejí o své kamarády a prostředí, které důvěrně znají. U menších děti berte stěhování jako hru nebo bojovku, kdy dítě bude spíš z celé akce nadšené a možná, že kousek té energie předá i vám dospělým. U starších dětí je důležité, aby se do stěhování sami zapojily a mohly o určitých věcech rozhodovat samy, jako výběru nábytku nebo uspořádání pokoje. Nesmí cítit, že jsou postaveny před hotovou věc (stěhujeme se teď a šmitec).

Stěhováni s dětmi je vždy náročné, je potřeba vždy správná komunikace na úrovni věku dítěte. Pokud si nejste jisti, navštivte dětského psychologa celou situaci s ním náležitě proberte.