„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Jak cestovat s domácími mazlíčky

Slunce, pláže, koktejly…to je dovolená nejednoho Čecha, který po roce v práci touží po zaslouženém odpočinku. Hodně lidí naráží na problém, kam dát svého domácího mazlíčka.

Pokud se jedná o drobné zvířectvo, převážně v klecích, jako jsou myši, morčata nebo ptáci, dají se poprosit členové rodiny nebo přátelé o krátkodobý azyl. Pokud se jedná o kočky nebo psy, tady nastává větší problém. Mnozí majitelé nejsou ochotni umístit své mazlíčky do psích, popřípadě kočičích hotelů, a proto se rozhodnou vzít si svého čtyřnohého kamaráda na dovolenou sebou.

V případě letecké dopravy to možné je, akorát každá aerolinka má jiná pravidla a podmínky přepravy. Vždy je důležité vybírat dopravní leteckou společnost, která tuto přepravu zvířat nabízí. Tato služba je vždy zpoplatněna. Každé zvíře musí mít vyřízeny doklady, které na letišti budou zkontrolovány spolu s přepravkou, jestli splňuje náležitosti pro převoz. V případě, že cestujete se zvířetem v rámci Evropské unie, bude vám stačit cestovní pas zvířete či veterinární potvrzení, které nesmí být starší 21 dní. U mladších zvířat se pak vyžaduje mikročip či tetování.

Menší domácí mazlíček může se svým majitelem cestovat přímo na palubě letadla v kabinovém zavazadle nebo v prostoru pro odbavená zavazadla. Pro zvířata cestující v kabině platí určité hmotnostní limity. Váha zvířete i přepravky by neměla přesáhnout 8 kilogramů. Přepravka navíc musí být dostatečně prostorná, aby se zvíře mohlo pohodlně otočit a postavit.