„ Přesvědčte se, jak může být stěhování jednoduché!
Volejte pro nezávaznou poptávku +420 734 312 853

textsms Rady pro správné stěhování

Na začátku vás musíme uklidnit, že nikdo na světě se nestěhuje rád. Na druhou stranu nejste první ani poslední, kterého tato životní událost postihla a proč vymýšlet, co již před vámi bylo vyzkoušeno a ověřeno, a proto vám přinášíme 7 rad jak na rychlé a správné stěhování.

  • Plánujte s předstihem. Celé stěhování si dobře naplánujte. Rozhodněte se, jestli budete stěhovat sami nebo se stěhovací firmou, určete přesný den stěhování, vymyslete, do čeho budete balit věci apod.
  • Spolupracujte s profi stěhováky. Spolupráce s profi stěhovací firmou vám stěhování v mnohém ulehčí. Kromě samotného převozu věcí vám některé firmy zdarma zapůjčí stěhovací krabice, doporučí obalové materiály, a hlavně nic během stěhování nepoškodí.
  • Potřebujete dostatek stěhovacího materiálu. Budete potřebovat pevné krabice, přepravky, ale i bublinkovou fólii, stretch fólii, noviny, možná i výplňový materiál, šatní boxy a jiné vychytávky, které vám pomohou přestěhovat své věci.
  • Vše si popisujte. Abyste se v těch všech krabicích orientovali, jednoduše si je popisujte výrazným fixem. Uvidíte, jak vám to pomůže v prvních dnech a týdnech na nové adrese.
  • Křehké věci balte do novin. Sklo, porcelán a další křehké věci balte jednotlivě ideálně do bublinkové fólie, popřípadě alespoň do novin. Pak je můžete začít skládat do krabic. Uděláte tak maximum pro to, aby se vám po cestě nic nerozbilo.
  • Základní věci si dejte stranou. Představte si, že se ocitnete první den ve svém novém bytě. Všude bude docela chaos a než to dáte do pořádku, uteč možná několik týdnů. Proto si všechny důležité věci denní potřeby dejte stranou – kartáčky na zuby, granule pro psa, náhradní prádlo apod.
  • Zajistěte parkování na daný den. Na daný den stěhování potřebujete zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz co nejblíže vašeho bytu. To stejné platí nejen pro nakládku, ale i pro vykládku ve vašem novém domě.